Tłumaczenia medyczne

(w tym tłumaczenia ekspresowe, przysięgłe i kosmetyczne)

Wyjątkową częścią oferty LinguaHelp są tłumaczenia medyczne. Jest to dziedzina w której przygotowanie tłumaczenia pisemnego lub ustnego wymaga dokładnego zrozumienia przekładanego tekstu. Na co dzień nasza firma zajmuje się tłumaczeniem materiałów medycznych różnego typu. Dziedzina ta nie ma przed nami żadnych tajemnic, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W krótkim czasie i w atrakcyjnej cenie wykonamy dla Państwa tłumaczenie dowolnego tekstu lub dokumentu z zakresu medycznego. Nasze wieloletnie doświadczenie w tej branży gwarantuje rzetelny przekład z języka angielskiego, ukraińskiego, białoruskiego czy też rosyjskiego.

Historia tłumaczeń medycznych

Na Ziemi nie istnieje społeczeństwa idealnego: każdy kraj – od Monako do Zimbabwe – w mniejszym lub większym stopniu jest podatny na choroby cywilizacyjne, starzenie się społeczeństwa, trudne do zidentyfikowana mutacje nowych bakterii, niewydolność systemu opieki zdrowotnej – to wszystko tworzy wachlarz problemów, z którymi ludzkość zmierzy się w najbliższej przyszłości. Natomiast tłumacze medyczni obok lekarzy to ludzie, którzy wspierają tę walkę za przetrwanie ludzkości. Tłumaczenia medyczne to jedne z najcięższych i najdroższych rodzajów tłumaczeń nie tylko dlatego, że ludzki organizm to wciąż zagadka i olbrzymi laboratorium chemiczny, ale i dlatego, że na barkach tłumaczy medycznych częściowo spoczywa odpowiedzialność za zdrowie pacjentów, dokumenty i historie chorób, których muszą przetłumaczyć. Tłumaczenia medyczne wymagają ogromnej wiedzy i jeszcze większej chęci poznania, są czasochłonne i bardzo wymagające, natomiast bez nich jest często niemożliwy postęp w rozwoju najnowszych technologii medycznych. I w wielu przypadkach, aby podzielić się dobrymi wieściami z resztą świata, lekarze i naukowcy muszą sięgnąć pomocy tłumaczy medycznych, ponieważ świat żywi się nadzieją, że na te wszystkie problemy cywilizacyjne będą również wynalezione rozwiązania na miarę naszych czasów. Ktoś mądry powiedział, iż nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat, i oby tak się stało, są niezbędni tłumacze i tłumaczenia medyczne. Ponieważ osiągnięcia nauki, są często dokonywane przez zespoły międzynarodowe, które, aby je poznał świat, muszą być porządnie przetłumaczone.

Jakie oprogamowanie używane jest przy tłumaczeniach medycznych?

 • ZOOM

 • Webex

 • Google Meet

 • Viber

 • WhatsApp

W jakich językach tłumaczymy?

 • Białoruski

  Oferujemy usługi tłumacza języka białoruskiego. Staramy się odpowiadać na potrzeby naszych klientów z całego świata. Nasz tłumacz polsko białoruski sprawnie posługuje się zarówno specjalistycznym językiem pisanym, jak i mówionym.

 • Ukraiński

  W związku z rosnącą liczbą obywateli Ukrainy wśród mieszkańców Polski, nasza firma oferuje usługi tłumacza języka ukraińskiego. Sprawdzi się ono podczas tłumaczenia prostych, formalnych tekstów, ale i tłumaczenia medyczne nie będą stanowiły wyzwania.

 • Angielski

  Język angielski jest najpowszechniejszym językiem na świecie. Wiele analiz międzynarodowych lub wykładów naukowych jest prowadzonych w języku angielskim. Oferujemy zarówno tłumaczenia i przekłady tekstów, jak i tłumaczenia ustne.

 • Rosyjski

  Linguahelp oferuje tłumaczenia z języka rosyjskiego nie tylko w formie pisanej. Nasz tłumacz ustny doskonale przekłada zarówno międzynarodowe konferencje, jak i wypowiedzi specjalistów rozmaitych branż.


„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby”.

Julian Aleksandrowicz (1908–1988)
Lekarz internista.

  linguahelp4you@gmail.com