Tłumacz kosmetolog

Tłumacz branży kosmetycznej

Szanowni Państwo,

Kosmetologia to nie tylko już istniejące pielęgnacyjne, upiększające, lecznicze i tzw. zabiegi specjalne, to cały uniwersum, który nieustannie się rozwija zgodnie z potrzebą człowieka estetycznie wyglądać. Właśnie dzięki obecnemu rozwoju tej dziedziny mamy do wyboru setki zabiegów i tysiące formuł kosmetycznych, celem których jest ciągłe polepszenie wyglądu skóry i włosów. Faktycznie to jest ogromny biznes: jak podaje jedno z branżowych czasopism, w świecie istnieje ponad 300 000 preparatów, mających na celu zahamowanie procesu wypadania włosów. Myślę, że formuł anti-aging jest dużo więcej…

Osobiście posiadam dyplom z kosmetologii, wizażu i stylizacji, czyli trzech dziedzin, które tak naprawdę kształtują wizerunek współczesnego człowieka. Zdarzyło się tak dlatego, że chciałam otworzyć swój własny salon kosmetyczny i uważałam, że wiedzy nigdy za dużo (i myślę tak do tej pory!), zwłaszcza w biznesie, gdzie poczucie piękna, umiaru i estetyki odgrywa rolę podstawą.

Natomiast inwestycje w nowoczesny salon kosmetyczny są ogromne, więc zdecydowałam się na razie skupić się na tłumaczeniach pisemnych i ustnych dla branży kosmetycznej. Jako tłumacz kosmetolog od ponad 10 lat tłumaczę:

  • prace naukowe,
  • szkolenia,
  • zabiegi kosmetyczne,
  • zabiegi chirurgii estetycznej,
  • formuły kosmetyczne,
  • wystawy i targi branżowe,
  • oferty i katalogi B2B i B2K dla firm i korporacji kosmetycznych.

Oczywiście, w związku z wykształceniem i pasją aktywnie tłumaczę również dla branży modowej, czyli branży FASHION. Posiadam dyplom z branży Fashion Design (Modul nr 1, certyfikat wydany przez Shaw Academy, Irlandia). Kurs w języku angielskim.

Obecne możliwości kosmetologii i wizażu są naprawdę ogromne. Chciałabym powiedzieć „nieograniczone”, ale myślę, że stwierdzę to dopiero za jakieś czas… Natomiast już to, co jest, warto tego, aby non stopowo się kształcić i poszerzać swoją wiedzę, co i robię za pomocą literatury, kursów dodatkowych, eventów okolicznościowych, a nawet materiałów od klientów, które dostaję na tłumaczenie. Zdarza się, że tłumacz kosmetolog dostaje taki know-how, że „w głowie się nie mieści”… I właśnie na tym polega urok tego zawodu, czyli ciągły rozwój, praktyki i samoedukacja…

W związku z powyższym zapraszam i polecam się jako tłumacz pisemny i ustny branży kosmetycznej!

Tłumacz branży beauty

Tłumacz kosmetolog - formularz kontaktowy