FAQ

 1. W jakich językach oferowane są tłumaczenia pisemne i ustne?

  Tłumaczenia pisemne i ustne oferowane przez LinguaHelp obejmują języki tzw. 1, 2 oraz 3 grupy językowej (do 1 grupy zaliczają: angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, hiszpański; 2 grupa to ukraiński, białoruski, włoski etc.; natomiast 3 grupa językowa, to rzadkie języki).

 2. W jaki sposób można złożyć zlecenie?

  Zlecenie na tłumaczenia mogą Państwo złożyć telefonicznie lub online.

 3. Ile kosztują tłumczenia ustne i pisemne?

  Cena tłumaczeń pisemnych zależy przede wszystkim od języka (języki rzadkie ((3 grupy)) są droższe od języków 1 grupy), od ilości znaków ze spacjami w tekście źródłowym, terminu oddania już przetłumaczonych dokumentów (tłumaczenia w weekendy, ekspresowe i w godzinach wieczorowych są nieco droższe), jak również tematu nadesłanych materiałów. Tłumaczenia specjalistyczne są zazwyczaj droższe od „ogólnych” i marketingowych. Dlatego wyceniamy tłumaczenia wyłącznie na podstawię nadesłanych materiałów, nie wyceniamy „w ciemno”. Tłumaczenia poświadczone są również droższe od zwykłych.

  Cena tłumaczeń ustnych również zależy od języka (języki rzadkie (3 grupy) są droższe od języków 1 grupy), od ilości bloków tłumaczeniowych (1 blok tłumaczeniowy wynosi 4 godziny zegarowe), daty i godzin wykonania tłumaczenia (tłumaczenia w weekendy, ekspresowe i w godzinach wieczorowych są nieco droższe), jak również od tematu spotkania lub konferencji. Tłumaczenia specjalistyczne są zazwyczaj droższe od „ogólnych” i marketingowych. Tłumaczenia poświadczone są również droższe od zwykłych.

 4. Jak długo przygotowywanie jest tłumaczenie tekstów?

  Czas naszego tłumaczenia zależny jest od zlecenia: jeżeli chcą Państwo otrzymać dokument na już, zostanie on przygotowany jak najszybciej. Prosimy pamiętać o tym, iż tak naprawdę tylko my wiemy, co chcemy otrzymać. Wszelkie kwestie dotyczące tłumaczenia tekstu, terminów i terminologii prosimy omawiać przed złożeniem zamówienia.

 5. Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

  Oczywiście. Faktura VAT może zostać przez nas przesłana pod wskazany adres mailowy.

 6. Mam dodatkowe pytania dotyczące tłumaczenia, jak skontaktować się z LinguaHelp?

  Firma LinguaHelp dostępna jest 24h na dobę, dlatego w przypadku pytań bądź wątpliwoœsci prosimy o kontakt.